شکل یوونتوس قهرمانان ظهر امروز لیگ قهرمانان اروپا

شکل: یوونتوس قهرمانان ظهر امروز لیگ قهرمانان اروپا اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی چرا به جای عارف، پزشکیان کاندیدای ریاست مجلس می‎شود؟

عضو فراکسیون امید می‌گوید جهت انتخابات هیئت رئیسه به علت مذاکرات ناموفق با دیگر فراکسیون ها، لیست 12 نفره تعیین کرده ایم که اگر تا وقت انتخابات با سایر فراکسیون

چرا به جای عارف، پزشکیان کاندیدای ریاست مجلس می‎شود؟

چرا به جای عارف، پزشکیان کاندیدای ریاست مجلس می‎شود؟

عبارات مهم : انتخابات

عضو فراکسیون امید می گوید جهت انتخابات هیئت رئیسه به علت مذاکرات ناموفق با دیگر فراکسیون ها، لیست 12 نفره تعیین کرده ایم که اگر تا وقت انتخابات با سایر فراکسیون ها جهت لیست یکسان به تفاهم نرسیم، لیست 12 نفره را به جهت رای گیری به صحن معرفی می کنیم.

علیرضا رحیمی؛ نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با نامه نیوز با اشاره به حواشی ایجاد شده است بر سر کرسی های هئیت رئیسه مجلس، گفت: در روزهای گذشته فراکسیون امید با فراکسیون مستقلین گفت وگوهایی را انجام داده هست. نماینده هایی که وظیفه این مشورت را برعهده داشتند گزارش هایی را به فراکسیون ارائه دادند که نشان می داد این مشورت ها مسیر توافق را طی نکرده هست؛ به همین علت اعضای فراکسیون امید با رای گیری های اجمالی تصمیم گرفتند جهت هر 12 کرسی هئیت رئیسه کاندیدا داشته باشند، در این تصمیم گیری بر ریاست آقای پزشکیان نیز اجماع صورت گرفت.

چرا به جای عارف، پزشکیان کاندیدای ریاست مجلس می‎شود؟

رحمیی با بیان اینکه مشورت ها با دو فراکسیون دیگر در دو روز آینده ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: طی این دو روز لیست کامل فراکسیون امید هم تکمیل خواهد شد و گزینه های نامزدی نواب مدیر و دبیران هئیت رئیسه که به علت محدودیت وقت و ادامه مذاکرات، رای گیری به عمل نیامد در این دو روز رای گیری و گزینش خواهند شد و در روزهای آینده نیز لیست فراکسیون امید به صورت رسمی منتشر خواهد شد.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعیین پزشکیان به عنوان مدیر و عدم حضور عارف در لیست 12 نفره هئیت رئیسه، گفت: بلاخره با توجه به جایگاه عارف، نگاه ما این بود که ایشان مجموعه فراکسیون را به خوبی اداره و پشتیبانی کردند، ولی با توجه به مباحث گسترده ای که صورت گرفت، عده ای موافق و عده ای مخالف کاندیداتوری ایشان بودند به همین علت تصمیم بر این گرفته شد تا آقای پزشکیان به عنوان گزینه اول ما جهت ریاست مجلس در لیست 12 نفره قرار بگیرد.

عضو فراکسیون امید می‌گوید جهت انتخابات هیئت رئیسه به علت مذاکرات ناموفق با دیگر فراکسیون ها، لیست 12 نفره تعیین کرده ایم که اگر تا وقت انتخابات با سایر فراکسیون

رحیمی ادامه داد: گمانه زنی هایی که از سوی فراکسیون امید در مورد رای آوری لیست 12 نفره صورت گرفته، یک گمانه زنی مبتنی بر واقعیت هست. به این معنا که افرادی که رای آور هستند در لیست فراکسیون قرار می گیرند و به صحن معرفی می شوند. به هرصورت در فراکسیون فضا جهت کاندیداتوری اعضا، آزاد است و کسانی که در لیست قرار می گیرند می توانند به صورت فردی یا جمعی با سایر نمایندگان به مشورت بپردازند. نگاه فراکسیون امید به انتخابات هئیت رئیسه یک نگاه واقع بینانه است.

عضو بنیاد باران با بیان اینکه فراکسیون امید به دنبال یک نگاه تعاملی است و نه تقابلی، خاطرنشان کرد: ما به دنبال تقویت هئیت رئیسه به دور از هرگونه جنجال و تنش هستیم. در خصوص انتخابات هئیت رئیسه که در روز چهارشنبه برگزار می شود نمایندگان فراکسیون امید با نمایندگان آقای لاریجانی مذاکراتی را انجام داده اند.

علیرضا رحیمی، نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشورت های که قرار است فراکسیون امید با دیگر فراکسیون ها داشته باشد، تصریح کرد: باید ببینیم نحوه تعامل فراکسیون مستقلین به چه صورتی است و نگاهشان به ترکیب هئیت رئیسه یک نگاه تعاملی است یا تقابلی! ما معتقدیم فضای مجلس فضایی مبتنی بر همکاری هست؛ لذا هرگونه تقابل تاثیرات نامناسبی را بر روی فراکسیون ها و کمیسیون ها خواهد گذاشت. در هر صورت مشورت های که در یکی دو روز آینده انجام می شود درصد موفقیت لیست یکسان را نشان خواهد داد.

چرا به جای عارف، پزشکیان کاندیدای ریاست مجلس می‎شود؟

واژه های کلیدی: انتخابات | ریاست مجلس | هیئت رئیسه | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs